Haber

ABD’nin Cleveland kentinde iki haftada 30 çocuk kayboldu

ABD’nin Ohio eyaletine bağlı Cleveland şehrinde Mayıs ayının ilk iki haftasında 30 çocuk kayboldu. Newburgh Heights Polis Şefi John Mahoy, 2023’teki kayıpların benzeri görülmemiş bir düzeye ulaştığı konusunda uyardı.

çete faaliyeti ve uyuşturucu kaçakçılığı şüphesi

Cleveland polisi, iki hafta içinde 30 çocuğun kaybolmasının ardından bölgede operasyon başlattı. Çoğu kaçak olan çocuklar arasında çete faaliyetlerine veya uyuşturucu ticaretine bulaşmış veya kaçırılmış olabilecek çocuklar olabileceği iddia ediliyor.

Bölgede kaybolan bazı gençlerin, insanları aldatmaya yönelik faaliyetlerde bulunan şahısların mağduru olabileceği düşünülüyor. Kayıpların artması, çocukların fotoğraflarının eksik olması ve kayıpların birçoğunun halk tarafından fark edilmemesi nedeniyle çalışmaların sıkıntı yaratacağı öngörülüyor.

ABD POLİSLERİ OPERASYONA BAŞLADI

Kuzey Ohio’daki kayıplarla başa çıkmak için ABD polisi, kayıp 30 çocuğu bulmayı amaçlayan bir operasyon başlattı. Cleveland Missing’in kurucusu Sylvia Colon, ailelerin kayıp çocukları kurtarmak için bu durumları ciddiye almaları ve travmanın üstesinden gelmeleri gerektiğini söyledi.

haberbayrakli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu