Ekonomi

Çin ve ABD Ticaret Yetkilileri İkili İlişkileri Güçlendirme Konusunda Anlaştı

PEKİN, 2 Haziran (Xinhua) — Çin Ticaret Bakanlığı Sözcüsü Shu Jueting, Çinli ve ABD’li ticaret yetkililerinin ikili görüşmelerde bulunduğunu söyledi. ekonomiTicaret ve ticaret bağlarının değerini vurgulayarak, etkileşimi sürdürmeyi ve güçlendirmeyi kabul ettiğini söyledi.

Asya-Pasifik Ekonomik İşbirliği (APEC) Ticaret Bakanları Toplantısı’na katılmak üzere ABD’de bulunan Çin Ticaret Bakanı Wang Wentao, geçen hafta ABD Ticaret Bakanı Gina Raimondo ve ABD Ticaret Temsilcisi Katherine Tai ile bir araya geldi.

Shu, Perşembe günü düzenlediği basın toplantısında, iki tarafın olası işbirliği alanlarını tartıştığını ve ekonomik ve ticari hareketlilikleri hakkında görüş alışverişinde bulunduğunu söyledi.

Shu, ülkesini Çin ile ABD’nin karşılıklı saygı, barış içinde bir arada yaşama ve kazan-kazan işbirliği ilkeleri temelinde çalışarak farklılıkları yönetmeye ve ikili pragmatik ekonomik ve ticari işbirliğini iki tarafa fayda sağlayacak bir biçimde sürdürmeye ve derinleştirmeye çağırdı. ülkeler ve halkları ve küresel ekonomik kalkınmayı teşvik etmek. beklediğini söyledi.

Sözcü, ABD tarafının uyguladığı yarı iletken bölünme politikası ve ihracat kontrolünün Çin’in önde gelen ekonomik ve ticari dalgalanmalarının ortasında olduğunu ve Çin tarafının bu değerli konuları görüşmelerde gündeme getirdiğini vurguladı.

Shu, yetkililerin sıkıntıyla ilgili derinlemesine görüş alışverişinde bulunduğunu kaydetti ve görüşmelere devam etmeyi kabul etti.

haberdulkadiroglu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu