Haber

Ecevit’in partisi Cumhur İttifakı’na mı katılıyor? Erdoğan, Önder Aksakal’ı Beştepe’de kabul edecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anayasa’nın 116’ncı maddesinin kendisine verdiği yetkiye dayanarak 14 Mayıs’ta seçimlerin yenilenmesine karar verdi. Karar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasının ardından Resmi Gazete’de yayımlandı.

“VANA PARTİSİ İLE DEMOKRATİK SOL PARTİNİN İTTİFAK’A KATILACAĞI İDDİASI”

14 Mayıs’taki seçimler bu kararla kesinleşirken, partilerin yeni ittifak girişimleri tüm hızıyla devam ediyor. AK Parti, MHP ve BBP’den oluşan Cumhur İttifakı’na Anavatan Partisi ve Demokratik Sol Parti’nin katılacağı iddiası Ankara kulislerinde tartışılmaya devam ediyor. Son dakikagelişmeler gündemdeydi.

BEŞTEPE’DE “İTTİFAK” ZİRVESİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Millet İttifakı’na kapıyı kapatıp Cumhur İttifakı’na göz kırpan DSP Genel Lideri Önder Aksakal ile görüşmeye gelecek. Kritik toplantı saat 18:00’de başlayacak.

“ÜLKENİN SÜRDÜRÜLEBİLİRLİĞİNİ GÜÇLENDİRECEK GİRİŞİMLERE KATILMIYORUZ”

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder Aksakal, “Millet İttifakı ve Cumhurbaşkanlığı adayı Kılıçdaroğlu’nu destekleyecek misiniz?” sorusuna, “Ülkenin bekasını zora sokacak girişimler varsa, DSP bu çabaların yanında bile olmaz” yanıtını verdi.

“ECEVİT, SÖYLEDİĞİNİ GERÇEKLEŞTİREN BİR LİDERDİR”

Altı Masa’nın DSP’nin ilkelerine uymayan bir yapılanma olduğunu ifade eden Aksakal, “DSP 37 yıllık siyasi hayatı olan, seçimlere katılma vasıflarına sahip, Türkiye’yi üç kez yönetmiş bir siyasi partidir. Kurucusu Bülent Ecevit, halkçı, milliyetçi, vatansever, solcu, Dürüst bir lider olarak bilinir. Ecevit, söylediğini her şeye rağmen ortaya koyan ve tutan bir liderdir. Kemalizm’den, milletin birliğinden taviz vermemiştir. ülke ve bütünlüğü. Ekonomik sıkıntılar aşılır. Türkiye güçlü bir ülke. Bırakın işin içinde olmayı, işinizin ucunda bile olamazsınız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu