Ekonomi

Everest Reasürans 1. çeyrekte rekor underwriting geliri elde etti, kazanç ve gelir tahminlerini aştı

HAMILTON, Bermuda – Everest Re Group, Ltd. (NYSE: EG), Wall Street beklentilerini aşan rekor ilk çeyrek yüklenim geliri ve kazançlarıyla yıla güçlü bir başlangıç yaptığını duyurdu.

Küresel yüklenim lideri, analist tahminlerini 0,39 $ aşarak 16,32 $ düzeltilmiş hisse başına kazanç (EPS) bildirdi. Çeyrek geliri 4,13 milyar dolara ulaşarak 4,05 milyar dolarlık konsensüs tahminini de aştı.

Hisse senedi işlem sonrası saatlerde yatay seyretti.

Şirketin sigortalama başarısı, güçlü kârlılığa işaret eden %88,8’lik birleşik oran ve yıldan yıla (YoY) %17,9’luk brüt yazılı prim artışı ile vurgulandı. Bu performans, 409 milyon $’lık yeni bir çeyrek rekoru kırarak, bir önceki yıla göre sigortalama gelirinde %50’lik bir artışı yansıtmaktadır. Bu iyileşme, sigortalamadaki marj iyileştirmelerine ve daha büyük bir varlık tabanı ve güçlü çekirdek sabit gelir getirileri sayesinde 457 milyon $’a ulaşan net yatırım gelirindeki önemli artışa bağlandı.

Everest Re’nin Başkanı ve CEO’su Juan C. Andrade sonuçlarla ilgili olarak şunları söyledi: “Everest 2024 yılına güçlü bir başlangıç yaptı ve ilk çeyrek sonuçları, %18’in üzerinde bir Toplam Hissedar Getirisi ve %20’lik bir özkaynak getirisi de dahil olmak üzere tüm temel ölçütlerde önemli bir kârlılık sağladı.” Bu başarıyı disiplinli sigortalama ve küresel pazarlarda stratejik büyümeye bağladı.

Şirketin bu çeyrekteki net geliri, bir önceki yılın ilk çeyreğindeki 365 milyon dolara kıyasla önemli bir artış göstererek 733 milyon dolar oldu. Faaliyet geliri de bir önceki yılın aynı dönemindeki 443 milyon $ seviyesinden 709 milyon $’a yükselerek önemli bir artış kaydetti. Everest Re’nin güçlü finansal sağlığı, bir önceki yılın çeyreğiyle tutarlı olarak 1,1 milyar dolarlık sağlam bir işletme nakit akışı ile daha da kanıtlanmıştır.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

haber-cumayeri.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu