Ekonomi

EYG GYO’nun borsada işlem görmeye başlayacağı tarih belli oldu

Investing.com – Borsa İstanbul’dan yapılan açıklamada EYG Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.’nin faaliyete başlayacağı tarih açıklandı.

Yapılan açıklamaya göre, EYG Gayrimenkul’ün 24.750.000 TL nominal değerli hisselerinin halka arzının tamamlanmasının ardından şirket sermayesini temsil eden 82.500.000 TL nominal değerli hisseler, Fiyat Teklifi Yönergesinin 12. maddesi. EYG Gayrimenkul’ün halka arz sonuçlarındaKatılımcı rekoru kırıldı.

EYG GYO hisseleri yarın işlem görüyor

Buna göre halka arz edilen EYG GYO hisseleri 29/12/2022 tarihinden itibaren Yıldız Pazar’da işlem görmeye başlayacak. EYGYO kodu ile işlem görecek olan paylar her zaman 14,23 TL fiyattan işlem prosedürü ile işlemeye başlayacak. İlgili tarihte maksimum sipariş maliyeti 2.000.000 TL olarak belirlenmişti.

Öte yandan halka arz onayı alan diğer şirketlerden Oncosem Onkoloji ve SDT Space bugün defter tutma süreci başlattı. Her iki şirket de talep toplama sürecini yarın, tüm süreci yarın tamamlayacak. Söke Değirmencilik ise yılın ilk haftasında 4-6 Ocak tarihlerinde halka arz edilen hisse senetlerine 3 gün süreyle talep toplayacak. SPK’dan halka arz onayı alan Astor Power, henüz halka arz tarihini açıklamadı.

Author: Günay Caymaz

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu