Haber

‘Gönül’den Mehmet Savran’dan destek

Mehmet UZEL (NEVŞEHİR İGFA)
İstanbul’da düzenlenen “Deprem Bölgesi Gönül Gönül Yardım Pazarı” programına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, İstanbul Valisi Davut Gül, Şule Yüksel Şenler Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Leyla Şahin Usta ve deprem bölgesine hizmet veren belediye başkanları katıldı. Eyüpsultan Belediyesi Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen yardım kermesi için deprem bölgesi vatandaşları stantlarını açarken, hayırseverler de alışverişlerini yaptı.

Programda Nevşehir Belediyesi’nin de aralarında bulunduğu bazı belediyelerin yürüttüğü çalışmalar sine-vizyonla gösterildi.

Programda konuşan Emine Erdoğan, “Kalbimiz haftalardır; Kahramanmaraş, Adıyaman, Hatay, Gaziantep, Kilis, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Elazığ, Malatya’da gol attı. Birçok ülke topraklarından daha geniş bir coğrafyaya yayılan, şiddeti bariz olan deprem ve sellerle, üstelik üst üste binen deprem ve sellerle imtihan olduk. Devletimiz ise afetlerin ilk anından itibaren tüm kurumlarıyla varlığını hissettirmiştir. Sabahın ilk saatlerinden itibaren; yiyecek, giyecek, elektronik cihazlar, çadırlar, konteynerler ile arama kurtarma çalışmaları ivedilikle başlatıldı. Bakanlıklarımız ve tüm kurumlarımız; İnsansız hava araçları ile iş makineleri, gemiler, kamyonlar, helikopterler ve uçaklar seferber edildi. Bugün bizleri bir araya getiren Şule Yüksel Şenler Vakfı’nın Hayır Çarşısı etkinliği vesilesiyle tüm sivil toplum kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum. Gönüllülerimiz tüm birikimleriyle devletimizin ve milletimizin yanında oldu. Sıcak yemek dağıtımından çadır kentlere kadar günlük ihtiyaçlarını karşılamak için canla başla çalıştılar. Hanım ve çocuklarımıza özel hazırlanan hijyen kitlerinden ‘Harika İşler Çantası’ ve kreşlere kadar akla gelebilecek her türlü ihtiyaç düşünüldü.”

Programın sonunda Emine Erdoğan ve beraberindeki bakanlar, Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran’ın da aralarında bulunduğu belediye başkanlarına deprem bölgesinde özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Nevşehir Belediyesi’nin kardeş şehri Hatay’da yaptığı çalışmalar ve bundan sonra yapacağı çalışmalar hakkında Erdoğan’a bilgi veren Önder Savran, “Nevşehir Belediyesi olarak depremin olduğu ilk günden beri bu bölgedeyiz. Antakya Belediyesi ile kardeş belediye ilan edildik ve o günden bu yana Antakya’nın depremin yaralarını sarmasına yardımcı olmaya çalışıyoruz.” söz konusu.

bozcaada-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu