Haber

Kılıçdaroğlu: 15 Mayıs’ta dünya vatanı nasıl kurtardığınızı konuşacak

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesaplarından “Mustafa Kemal Atatürk” başlıklı bir görsel yayınladı.

Videoda gençlere seslenen Kılıçdaroğlu, “Sevgili gençler, 15 Mayıs’ta Türkiye dünyanın umudu olarak görülecek, unutmayın. Aslında 15 Mayıs’ta Atatürk tüm dünyaya bir mesaj verecek. . Bu millet yiğit erkeği ve kadınıyla vatanseverlerin yurdu olarak kalacaktır. Ve bu özgürlük dünyaya büyük bir ilham kaynağıdır. Bütün dünya sizi konuşacak gençler. Vatanseverliğinizi, bu ülkeyi nasıl kurtardığınızı” .

Kılıçdaroğlu, görüntüde şunları söyledi:

‘ATATÜRK İÇİN EKONOMİK BAĞIMSIZLIK, Kurtuluş Savaşı Kadar Önemliydi’

“İkinci asra giriyoruz gençler. Ve artık yeni bir nesil var, siz varsınız. Hep birlikte karar vermeliyiz. Birinci asırda olduğu gibi bu asırda da sadece Atatürk’ü hatırlayanlar mı yoksa anlayanlar mı olacağız? Bu nesil anlayanlardan olacaktır.Bak Atatürk yeniliklere açıktı.Değişimi cesaretle benimsedi.Onun için ekonomik bağımsızlık Kurtuluş Savaşı kadar önemliydi.Üreten,çalışan,sanat yapan insanların olduğu bir ülke hayali kurdu. , bilim düşün, bağımsız ve dik yaşa.Dünyayla yarışan bir Türkiye inşa etmek istedi.”

‘ATATÜRK’Ü ANLAMAKTAN UZAĞIZ’

“Sonra ne yaptık? Onu anlamaktan uzaklaştık. Sadece hatırladık. Bugün yaşasaydı ve sizi görebilseydi sevgili gençler, değişmek için yıldızlara ulaşma gücünüz, sabrınız ve tutkunuz olduğunu söylerdi.” Dünya. Yaşananlardan dolayı cesaretiniz kırılmasın. Tüm enerjinizi eskiyle değil yeniyle savaşmaya harcayın derdi. İnşa etmeye odaklanın derdi. Stres yapmayın. Olmuş olan için savaş, olabilecekler için savaş.Değişimin sırrı burada derdi.Vatansever ol.”

“Vatanseverlik körü körüne resmi siyaseti kabul etmek değildir”

“En büyük vatanseverlik, resmi siyaseti körü körüne kabullenmek değil, kendi topraklarındaki adaletsizlikleri kökünden söküp atacak kadar derin bir vatan sevgisidir. Çünkü işte o zaman iç çekişmeler sona erer ve 85 milyon insanı rekabete hazırlamak için tüm gücünüzü kullanmaya başlarsınız. Zehirli gençliğinle bilimde çığır açıyorsun, sanatta sporda parlak çocuklarınla ​​bayrağını göğe dikiyorsun, dünyayı heyecanlandıran markalara, icatlara, analizlere imza atıyorsun. Dünyanın en saygın parası pasaportun sende Kimseye teşekkür etmeyeceksin Milliyetçilik budur gençler Onurla doğrulukla vicdanla uyum içinde yaşamanın peşinde Milliyetçilik koşan insanların dayanışmasıdır.

‘BEN ÇOK HEYECANLIYIM, SİZ DE HEYECANLI OLUN’

“Sevgili gençler, 15 Mayıs’ta Türkiye dünyanın umudu olarak görülecektir, unutmayın. Aslında 15 Mayıs’ta Atatürk tüm dünyaya bir mesaj verecektir. Bu millet, yiğit erkeği ve kadınıyla… , vatanseverlerin yurdu olarak kalacak.Ve bu özgürlük dünyaya ilham verecek.Bütün dünya sizi ağırlıyor.Gençler konuşulacak.Vatanseverliğiniz,bu ülkeyi nasıl kurtardınız.Gençliğimin ve ülkemin geleceğine inanıyorum.Yeni Başlangıçlar geliyor gençler, çok heyecanlıyım, siz de heyecanlanın.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu