Haber

Polisten okul önünde trafik haftası etkinliği

Büyükşehir Polisi, ‘Trafik Haftası’ etkinliğinde yaya hareketliliğini ve erişilebilirliği en üst düzeye çıkarmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Merkezi noktalarda özellikle okul önleri olmak üzere trafiğin yoğun olduğu yerlerde trafik ve yaya güvenliğini sağlayan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, denetimlerini sürdürüyor. Bu kapsamda Polis ekipleri, trafik haftası etkinliğinde trafik güvenliğini artırmak, trafik kurallarına uyma bilincini yaygınlaştırmak ve trafik kazalarının önüne geçmek amacıyla denetimlerini artırdı.

 

ÖĞRENCİLER BİLGİLENDİRİLDİ

Trafiğin yoğun olduğu okulların önünde güvenlik önlemlerini en üst düzeye çıkaran Ulugazi ve Albay İbrahim Karaoğlanoğlu İlkokulu gibi gruplar, sürücüleri trafik kuralları ve güvenlik konusunda uyarıyor. Yayaların da inançla karşıdan karşıya geçmeleri konusunda öğrencileri uyaran polis ekipleri, trafik kuralları ve trafikte dikkat edilecek hususlar konusunda bilgilendiriyor.

 

OKUL ÖNÜNDEKİ ZABITA

Kocaeli genelinde trafik yoğunluğunun yüksek olduğu okul önlerinde öğrencilerin yaya geçitlerinden sadık bir şekilde geçmesini sağlayan Büyükşehir Zabıtası, trafik sorununu en aza indirmek için yoğun mesai harcıyor. Öğrencilerin sadakatle karşıdan karşıya geçmesine yardımcı olurken, okul giriş çıkışlarında ve Kocaeli’deki değerli kavşaklarda da vatandaşların güvenliğini sağlıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

honaz-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu