Haber

Selvi Kılıçdaroğlu’nun Kahramanmaraş’ta Dinlediği Depremzedeler: “Depremin Üzerinden Bir Ay Geçti, Yara Bir Şekilde İyileşmiyor”

Haber: EMRE SERCAN IKE – Kamera: ÜNAL AYDIN

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun Kahramanmaraş’ta dinlediği depremzede, “Eve giremiyoruz, bütün ev darmadağın. Çadır yardımı yok. Lavabo, tuvalet, banyo sıkıntısı var, zor durumdayız.” söz konusu. Bir başka depremzede ise, “Ambarda bir kaç hayvanımız var. Bunlar da açıkta bırakılacak. Devletin onlara bakması lazım. Depremin üzerinden bir ay geçti, yara iyileşmiyor. Hepsi değil” dedi. Enkaz kaldırılıyor.İşini hakkıyla yapacaksan milleti sıkıntıya sokmanın ne anlamı var?

Selvi Kılıçdaroğlu ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Kahramanmaraş’ta Kullar Karşıyaka Afet Koordinasyon Merkezi’nde kurulan çadır kentte bugün depremzedeleri ziyaret etti.

“ÇADIR YARDIMI YOK. LAVABO, TUVALET, BANYO GÜÇLÜ. ZOR DURUMDAYIZ”

Depremzede Kılıçdaroğlu ve Kaftancıoğlu’na yaşadıklarını şöyle anlattı: “Eve giremiyoruz, evdeki her şey darmadağın. Çadırlara yardım yok. Lavabo, tuvalet ve banyo sıkıntısı var.

Bir başka depremzede ise, “Ambarda bir kaç hayvanımız var. Bunlar da açıkta bırakılacak. Devletin onlara bakması lazım. Depremin üzerinden bir ay geçti, yara iyileşmiyor. Hepsi değil” dedi. Enkaz kaldırılıyor.İşini hakkıyla yapacaksan milleti sıkıntıya sokmanın ne anlamı var?

“SİZLERİ MAĞDUR ETMEYECEK ŞEKİLDE ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ”

Canan Kaftancıoğlu depremzedeleri anlattı:

“Cumhurbaşkanımızın talimatıyla -Selvi Hanım özellikle bu amaçla bölgeye geldi- sizin de dediğiniz gibi planlı ve size eziyet etmeyecek şekilde elimizden geleni hep birlikte yapacağız.”

“ÇOĞU YERDE SAHİP OLDUĞUNU VE KENDİ TOPRAKLARININ AŞAĞISINDAN KORUYORLAR”

Selvi Kılıçdaroğlu, depremin ardından yakınlarını arayan çok sayıda kişinin olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Çok zor bir şey bunu ancak yaşayanlar bilir. Söylemek beyhude. Söylemek beyhude.

ÇOCUKLAR DA ZİYARET ETTİ

Kılıçdaroğlu ve Kaftancıoğlu, çadırkent ziyaretinin ardından Merkezefendi Belediyesi’nin çocuk parkında yanlarına geldikleri çocuklara oyuncaklar hediye ederek onlarla vakit geçirdi.

haberkovancilar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu