Haber

Zelenski: Artık önemli olan hız

Ukrayna Devlet Lideri Volodymyr Zelenski ulusa hitaben yaptığı konuşmada Almanya’nın tank kararını ‘çok iyi bir haber’ olarak değerlendirerek, “Artık en önemli şey hız ve tank sayısı. Ordumuzun eğitim hızı, ordumuzun hızı. Ukrayna’ya tank tedariki. Tank takviyesinin hacmi ve sayısı.” dedi.

Ulusa sesleniş konuşmasına “Bugün Ukrayna için çok güzel haberlerin olduğu bir gün. Savunmamız için tank ikmalinin başlatılmasına karar verildi. Çağdaş tanklar” sözleriyle başlayan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski. Bu karar için teşekkür ederim. Bize modern ve çok ihtiyaç duyulan tankları sağlamaya istekli oldukları için tüm müttefiklerimize minnettarım. Bütün bunlar günümüz dünyası için en değerli gerçeği, özgürlüğün güçlendiğini kanıtlıyor. Şimdi en değerli şey hız ve tank sayısı. Ordumuzun eğitimi, “Ukrayna’ya tank ikmalinin yüzü, hızı. Tank desteğinin hacmi ve sayısı” dedi.

UÇAK TEDARİK HATTI MI?

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile görüştüğünü ifade eden Zelenski, “NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile görüştüm. Uzun menzilli füzelerin ikmalini Ukrayna’ya serbest bırakmalıyız. Ağır silah alanında Ukrayna’ya uçak tedarik etmeliyiz, bu hepimize ait, onun için değerli bir görev” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu